Tűzvédelem
Tűzvédelmi szolgáltatásaink
A munkahelyen betartandó alapvető tűzvédelmi szabályokat a Tűzvédelmi Szabályzat határozza meg, amely szabályozza a létesítmény egészében és a hozzá tartozó külterületek figyelembevételével a tűzvédelmet érintő kérdéseket.
Tűzvédelmi szabályzatot az alábbi esetekben kell készíteni:
- a munkavégzésben részt vevő családtagokkal együtt ötnél több munkavállalót foglalkoztatnak
- az általuk üzemeltetett, bérelt épületrész, épület területén található olyan helyiség, amelynek a legnagyobb befogadóképessége meghaladja az ötven főt
- kereskedelmi szálláshelyet üzemeltetnek.
A tűzvédelmi oktatások során a munkavállalók megismerik speciálisan a munkaterületre jellemző tűzvédelmi veszélyeket, a munkafolyamatokat és a hozzájuk tartozó tűzeseti teendőket. Esetleges tűzesetnél a bejelentés módját, a kezdeti tűzoltási lehetőségeket, tűzoltótechnikai eszközök (pl: poroltó, tűzcsap) helyét, használati módját, illetve a tűzvédelmi szabályzatot és amennyiben van a tűzriadó tervet is.
Tűzvédelmi oktatáson minden munkavállalónak részt kell vennie munkába álláskor ezt követően évente egyszer az ismétlő oktatásokon. Az oktatások tényét naplóban kell rögzíteni majd aláírással hitelesíteni a jelenlétet mind az oktatónak mind a munkavállalónak.
A tűzriadó terv egy szöveges – rajzos dokumentum, amely minden esetben a helyi tűzvédelmi sajátosságokat veszi figyelembe. A Tűzriadó Terv a Tűzvédelmi Szabályzat részét képezi azoknál a vállalkozásoknál, amelyek erre kötelezettek.
A Tűzriadó Terv tartalmát minden dolgozónak ismernie kell, a benne található információkat tűzesetkor kötelesek használni. Ennek érdekében a Tűzriadó Terv ismeretanyagának visszaellenőrzéseként kötelező évente tűzriadó próbát tartani.
Tűzriadó gyakorlat célja, hogy minden munkavállaló tisztában legyen mi a feladata egy tűzeset (havária) esetén. Azoknál a vállalkozásoknak kell évente megszervezni, akik Tűzriadó Terv készítésre kötelezettek. A gyakorlat során a dolgozóknak pontosan meghatározott feladataik vannak.
A tűzriadó gyakorolat akkor sikeres, ha a kiürítés időtartalma a meghatározott időintervallumon (jogszabály által meghatározott – számított idő) belül van.
Az 54/2014. (XII.5) BM rendelet kimondja, hogy minden munkáltatónál, vállalkozásnál ahol vannak tűzvédelmi eszközök vagy rendszerek (pl.: tűzoltó készülék, tűzcsap, irányfények, stb.) a tűzvédelmi műszaki megoldások ellenőrzésének, felülvizsgálatának, karbantartásának igazolására tűzvédelmi üzemeltetési naplót kell rendszeresíteni. Ezen dokumentációk elkészítését és folyamatos felülvizsgálatát vállaljuk.
Tűzvédelmi eszközök széleskörű beszerzése tűzvédelmi táblák, tűzoltó készülékek és számos egyéb tűzbiztonsági felszerelés.